105
347057

Arvid Liljelund

(Finland, 1844-1899)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
45 300 - 56 700 SEK
4 170 - 5 220 USD
Klubbat pris
Arvid Liljelund
(Finland, 1844-1899)

ARVID LILJELUND, olja på duk, signerad.

"Flicka med nål och tråd".
43 x 28 cm.

Fläckar, repor längs övre kanten.

Marianne Koskimies-Envall, nr 334.

Utförd 1898.