308
319281

SAMLING RYSKA HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 27 ST, SAMT ETT COLLAGE.

Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
34 000 - 45 300 SEK
3 130 - 4 170 USD
Klubbat pris
2 800 EUR

Alexey Kruchenykh. VZORVAL', 1913. Illustrationer av Natalia Goncharova, Nikolay Kulbin, Kazimir Malevich, Olga Rozanova. Á ca 18 x 13 & 75 x 70.

Proveniens

Galerie Aronowitsch, Stockholm.

Endel koloreringar senare.