339
336651

LJUSKRONA,

Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
172 000 - 229 000 SEK
15 700 - 20 900 USD
Klubbat pris
12 000 EUR
LJUSKRONA,

För 18 ljus. Förgylld sexkantig mässingsstomme behängd med prismor. I mitten koboltglas. Fischer-stil, St Petersburg, 1800-tal. Höjd 140 cm, diam. 90 cm.

Skador och kompletteringar.