340
361647

LJUSKRONA.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Klubbat pris
3 400 EUR
LJUSKRONA.

För 12 ljus. Förgylld bronsstomme med bockhuvuden och svängda ljusarmar. I mitten kobolt blått glas. Ryssland, 1800-talets första hälft. Höjd 85, diam. 88 cm.