358
355534

CIGARETTETUI, 84 silver guld. Johan Allenius St Petersburg 1896-1908. Vikt 181 g.

Utropspris
400 - 500 EUR
4 590 - 5 740 SEK
419 - 523 USD
Klubbat pris
480 EUR

Invändigt förgyllt. På framsidan fastnitade monogram i guld och silver. Infattad pärla, safir och demantoid granat. Lås med infattad safir. På baksidan graverat monogram med adelskrona. Mått 8 x 9,5 cm.

Slitage, liten spricka vid låset.