Madeleine Pyk – en samling F769
197
425893

Vasili Andreevich Golynsky

(Ryssland, 1854-1904)
Utropspris
18 000 - 22 000 EUR
190 000 - 232 000 SEK
20 600 - 25 200 USD
Klubbat pris
17 000 EUR
Vasili Andreevich Golynsky
(Ryssland, 1854-1904)

FISKARE.

Sign. Olja på duk 49x80 cm.

Academy of Fine Arts, 1892. № 208 (ill)

Felaktigt datum av konstnären: 1809 (rätt datum:1890).