246
387905

BESTICK, Fabergé 36 st. 84 förgyllt silver. Moskva 1890 t. Sammanlagd vikt 2695 g.

Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
56 700 - 79 300 SEK
5 220 - 7 300 USD
Klubbat pris
7 600 EUR

Knivens längd 22,5 cm, skedens 19 cm och gaffelns 18 cm.

Tilläggslista

Antalet är 36 inte 24.

Proveniens

Waldemar Tefke