281
422982

KONSOLBORD.

Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
34 400 - 45 900 SEK
3 140 - 4 190 USD
Klubbat pris
KONSOLBORD.

Halvmåneformad, mahognyfanerad på 3 ben. Dekorerad med förgylld och patinenrad egyptiserande karyatid. Ryssland, Alexander I, 1800-talets början. Längd 88,5 cm, höjd 82,5 cm, djup 45,5 cm.