262
477088

RYSKT SKRIVBORD

Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
11 300 - 17 000 SEK
1 040 - 1 570 USD
Klubbat pris
2 100 EUR
RYSKT SKRIVBORD

Ett ryskt skrivbord i Jacob stil från 1800-talets andra hälft. Fanerad med mahogny och med mässinsbeslag och lister. Läderklädd skiva. Märkt under låden Nikolaistad. Längd 141 cm, bredd 74,5 cm, höjd 77 cm.