283
477087

GUSTAVIANSK SOFFA

Utropspris
600 - 800 EUR
6 880 - 9 180 SEK
628 - 837 USD
Klubbat pris
600 EUR
GUSTAVIANSK SOFFA

Svensk gustaviansk soffa från 1700-talets slut. Signerad av Johan Erik Höglander. Stoppad rygg och sits. Palmettdekor längs med kanten, svarvade ben med krage. Längd 180 cm, djup 64 cm, höjd 98 cm.
Obeklädd.