431
478077

BRÄNNVINSSKED, silver, Baltikum kring sekelskiftet 16/1700. Längd 21 cm. Vikt 75 g.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
8 350 - 10 400 SEK
905 - 1 130 USD
Klubbat pris
800 EUR

Delvis förgylld med graverad vapenskjöld undertill. Stämplad JR. Mästaren oidentifierad.