431
478077

BRÄNNVINSSKED, silver, Baltikum kring sekelskiftet 16/1700. Längd 21 cm. Vikt 75 g.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
8 430 - 10 500 SEK
916 - 1 140 USD
Klubbat pris
800 EUR

Delvis förgylld med graverad vapenskjöld undertill. Stämplad JR. Mästaren oidentifierad.