189
527841

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
169 000 - 225 000 SEK
15 700 - 20 900 USD
Klubbat pris
13 000 EUR
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

KRISTI FRESTELSE.

Olja på duk 47x60 cm.

Proveniens

Konstnärens dödsbo "Penaty", Kuokkala.

A tergo äkthetsintyg av Juri Repin 1931, och Vera Reipina 1932.