197
536664

Vera Repina

(Ryssland, 1872-1948)
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
25 800 - 31 000 SEK
2 860 - 3 430 USD
Klubbat pris
2 600 EUR

Vera Repina
(Ryssland, 1872-1948)

MODELL.

Sign. 1924. Kuokkala Penati. Olja på skiva 74x52 cm.

Föreställer troligen Maria Hlopushina som ofta satt modell för Ilja och Juri Repin.