326
536341

KANDELABRAR, ETT PAR.

Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
91 800 - 115 000 SEK
8 370 - 10 500 USD
Klubbat pris
8 000 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR.

Empire, 1800-talets början. Förgylld och patinerad brons. Korintisk kolonn på fyrkantig fot med fabeldjur i hörnen. Trumpetformade ljushållare runt mattförgylld glob. För sex ljus. Höjd 89 cm. Ljusmanschetter saknas.