Sverige, 1700-talets slut. Orginalförgyllning med G i kartush med krona och andra med Vasakärve i kartush med krona. Innermått 42x29,5 cm. Yttermått 65x38,5cm.
Senare fotokopior på gravyrer av Gustav III och Sofia Magdalena medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in