367
535427

GUSTAVIANSKA RAMAR, ETT PAR.

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 700 - 34 400 SEK
2 620 - 3 140 USD
Klubbat pris
2 300 EUR
GUSTAVIANSKA RAMAR, ETT PAR.

Sverige, 1700-talets slut. Orginalförgyllning med G i kartush med krona och andra med Vasakärve i kartush med krona. Innermått 42x29,5 cm. Yttermått 65x38,5cm.

Senare fotokopior på gravyrer av Gustav III och Sofia Magdalena medföljer.