Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
372
521720

VÄGGUR, empire, tidigt 1800-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 400 - 20 500 SEK
1 740 - 2 320 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad dekor. Urtavlan märkt Ephr. Hedström Stockholm. Höjd 94 cm.

Sedvanligt slitage och renoveringar.

Efraim Hedström urmakare i Stockholm 1808-1818.