372
521720

VÄGGUR, empire, tidigt 1800-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 200 - 22 900 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad dekor. Urtavlan märkt Ephr. Hedström Stockholm. Höjd 94 cm.

Sedvanligt slitage och renoveringar.

Efraim Hedström urmakare i Stockholm 1808-1818.