384
497313

FAT.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
9 180 - 11 500 SEK
837 - 1 050 USD
Klubbat pris
700 EUR
FAT.

Mässing. Upphöjd mittmed, gotiskt inskriftsband med text. Tyskland, möjligen Nürnberg, 1500/1600-tal. Diameter 45 cm.

Hål i bräm, slitage.