486
520893

KAMÉ.

Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
19 300 - 22 700 SEK
1 770 - 2 090 USD
Klubbat pris
KAMÉ.

18K guld, agat. 1800-talets mitt. Originaletui. Vikt 30 g. Höjd totalt 60 mm. Höjd kamé 35 mm. 17 st små cabochonslipade rubiner.

Små skador.