525
532737

TYSK BORDSURTOUT.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Klubbat pris
2 200 EUR
TYSK BORDSURTOUT.

Empire, troligen Augsburg, 1800-talets början. Slitna stämplar. Med fyra flaskor, saltskålar i blått glas och pokal på mitten, uppburen av karyatider och under hänger en gungande papegoija. Mått 30x21 cm, höjd 43 cm.

En flaska med nagg.