531
509108

KONFEKTSKÅL.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 880 - 9 180 SEK
628 - 837 USD
Klubbat pris
KONFEKTSKÅL.

Tysktillverkad konfektskål i silver, importerad av Johan Viktor Aarne i Viborg ca 1915. Nyklassisistisk dekor med orginal glasskål. Insidan förgylld. Monogramgravyr och daterad 22.6.1915. Längd 24 cm. Vikt 290 g.