532
500733

KAFFEKANNA.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris
400 EUR
KAFFEKANNA.

Kaffekanna i silver, troligtvis från Frankrike. 1700-tal. Slitna stämplar. Päronformad med trähandtag på sidan. Höjd 13 cm. Vikt 254 g.

Bucklor.