83
245048

Elin Danielson-Gambogi

(Finland, 1861-1919)
Elin danielson-gambogi, flicka i vit hätta.

ELIN DANIELSON-GAMBOGI, FLICKA I VIT HÄTTA.

Olja på duk 47x38 cm.

Smärre slitage. Lagning.

Utropspris:

3 200 - 3 500 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Elin Danielson-Gambogis syster Tytty, därefter i arv inom familjen.