105
537214

Göran Hongell

(Finland, 1902-1973)
Utropspris
600 - 800 EUR
6 800 - 9 060 SEK
626 - 835 USD
Klubbat pris
500 EUR

Göran Hongell
(Finland, 1902-1973)

SKÅL.

Sign. G.H. 625 -Karhula. Grönt glas, slipad yta. 1940-talets början. Höjd 8,5 cm. Diameter 19 cm.