"PÅ VÄG TILL KAPTENENS BORD".
Sign. 2000. Olja på duk 73,5x96 cm.
Vastuu katsojalla, Joensuu konstmuseum 2000, bild på utställningsinbjudan. Draaman lait, Konsthallen 2000. Kaj Stenvall - Sää voi muuttua, minä en, Salo konstmuseum 2003.