260
569173

STOLAR ETT PAR

Utropspris
700 - 900 EUR
7 970 - 10 200 SEK
743 - 955 USD
Klubbat pris
500 EUR
STOLAR ETT PAR

Gustavianska. Sverige. Stockholmsarbete 1700-talets slut.
Uppåt vidgande rygg med bandfläta runt kanten och hela sargen. Hörnen med rosettanfanger. Svarvade ben med kannelyrer. Fast stoppad sits. Tyget med skador, senare bemålning.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

381. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Joakim", flossa, 300 x 268 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Fair warning
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK