Gustaviansk. Sverige 1700-talets slut. Mahognyfanerad med mässingslister och bronsbeslag. Marmorimiterad målad skiva. Avfaceterade hörn med mässingsklädda kannelyrer och bronsbeslag. Bredd 109 cm, djup 56,5 cm och höjd 82,5 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in