Svenskt, gustavianskt spelbord från 1700-talets slut. Fanerad och hel mahogny. Halvmåneformat med utfällbar skiva. Höjd 78,5 cm, bredd 89 cm, djup 44 (88) cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in