271
592566

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska. Sverige 1700-talets slut.

Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
18 400 - 22 900 SEK
1 670 - 2 090 USD
Klubbat pris
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Delvis orginalfärg. Bredd 61 cm, rygghöjd 88,5 cm, sitthöjd 42 cm.

Slitage, hål och märken av tidigare klädsel, klädseln saknas.