274
579648

SPELBORD

Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
17 100 - 19 300 SEK
1 590 - 1 810 USD
Klubbat pris
1 500 EUR
SPELBORD

Gustavianskt. Sverige 1700-talets slut. Skivan med infällda schackrutor och backgammon spel på insidan. Vid sidan låda för schackpjäser och utdragbara ljushyllor. Höjd 72 cm, bredd 55 cm och längd 97 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

337. Danish Modern, fåtöljer ett par, utförda av snickarmästare Peder Pedersen, Danmark 1940-tal.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK