92
581943

Alexander Lauréus

(Finland, 1783-1823)
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
20 500 - 25 100 SEK
1 870 - 2 290 USD
Klubbat pris
1 300 EUR
Alexander Lauréus
(Finland, 1783-1823)

I SMEDJAN.

Olja på duk 39x32 cm.

Proveniens

Fröken S. Sundborg, Stockholm.

Torsten Stjernschantz: Alexander Lauréus, Borgå 1915, nr 111.