Oscar Kleineh

(Finland, 1846-1919)
Oscar Kleineh
(Finland, 1846-1919)

OSCAR KLEINEH, "SOMMARDAG VID RÖNNSKÄR".

Sign. Olja på duk 45x75 cm.

Proveniens

Trädgårdsmästare Mårten Gabriel Stenius 1844-1906 och därefter i familjens ägo fram till i dag.
Mårten Gabriel Stenius ägde fyra hus på ön Rönnskär i Helsingfors.

Klubbat pris
19 700
223 201
20 553
Utropspris
25 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
8 dec 2015 16:43
19 700 EUR
8 dec 2015 16:43
19 500 EUR
8 dec 2015 16:43
19 400 EUR
8 dec 2015 16:43
19 200 EUR
8 dec 2015 16:43
18 800 EUR
8 dec 2015 16:43
18 600 EUR
8 dec 2015 16:42
18 400 EUR
8 dec 2015 16:42
18 200 EUR
7 dec 2015 15:33
18 000 EUR
5 dec 2015 17:07
17 500 EUR