Kyllikki Salmenhaara

(Finland, 1915-1981)
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)

KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS. Sign. Arabia KS.

Oxblodsglaserad, höjd 19 cm.

Sedvanligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
400
4 216
458
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (19 bud)
9
26 apr 2016 12:29
400 EUR
8
26 apr 2016 12:29
380 EUR
9
26 apr 2016 12:27
360 EUR
8
26 apr 2016 12:27
340 EUR
9
26 apr 2016 12:26
320 EUR
8
26 apr 2016 12:26
320 EUR
9
26 apr 2016 12:25
300 EUR
8
26 apr 2016 12:19
280 EUR
26 apr 2016 12:19
267 EUR
26 apr 2016 12:16
260 EUR
26 apr 2016 12:16
240 EUR
26 apr 2016 12:04
220 EUR
26 apr 2016 10:47
200 EUR
26 apr 2016 10:31
150 EUR
25 apr 2016 19:24
100 EUR
25 apr 2016 13:52
65 EUR
22 apr 2016 19:13
60 EUR
22 apr 2016 18:45
35 EUR
19 apr 2016 7:49
30 EUR