Paolo Venini

(Italien, 1895-1959)
Paolo Venini
(Italien, 1895-1959)

PAOLO VENINI, VAS. Signerad Venini Murano Italia.

Flerfärgat glas, dekorerat med inciso-teknik, höjd 35,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
800
9 176
837
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (4 bud)
10 nov 2016 17:26
800 EUR
10 nov 2016 17:22
700 EUR
8 nov 2016 14:30
500 EUR
27 okt 2016 21:30
400 EUR