Impi Sotavalta

(Finland, 1885-1943)
Impi Sotavalta
(Finland, 1885-1943)

IMPI SOTAVALTA, hårgarnsmatta, tillverkare Aaltonens Mattväveri Kiikka, 1930-tal.

Brunt geometriskt motiv. Ca 290x380 cm.

Slitage. Kanterna reparerade.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
600
6 798
626
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
5 nov 2016 21:21
600 EUR
5 nov 2016 21:21
550 EUR
5 nov 2016 21:20
500 EUR
5 nov 2016 21:20
400 EUR
5 nov 2016 21:19
300 EUR
31 okt 2016 21:45
250 EUR