Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. Riihimäen Lasi Oy. Gunnel Nyman, 1940-tal.

Klart och opalglas, matterad. Höjd 14 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
990
10 336
1 120
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (25 bud)
8
10 nov 2016 18:45
990 EUR
10 nov 2016 18:45
970 EUR
8
10 nov 2016 18:45
950 EUR
10 nov 2016 18:45
930 EUR
8
10 nov 2016 18:42
890 EUR
10 nov 2016 18:42
870 EUR
9 nov 2016 13:56
850 EUR
9 nov 2016 13:56
840 EUR
9 nov 2016 13:55
830 EUR
9 nov 2016 13:55
810 EUR
9 nov 2016 13:55
780 EUR
9 nov 2016 13:55
760 EUR
9 nov 2016 11:51
740 EUR
9 nov 2016 9:19
720 EUR
7 nov 2016 18:14
640 EUR
7 nov 2016 18:14
620 EUR
7 nov 2016 18:13
600 EUR
7 nov 2016 18:13
580 EUR
7 nov 2016 18:13
560 EUR
7 nov 2016 18:13
540 EUR
7 nov 2016 14:59
520 EUR
7 nov 2016 14:59
500 EUR
31 okt 2016 18:10
480 EUR
30 okt 2016 14:26
440 EUR
27 okt 2016 11:47
400 EUR