Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -53.

Klart glas med musch. Höjd 36 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
670
7 015
761
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
10 nov 2016 21:25
670 EUR
10 nov 2016 21:25
650 EUR
10 nov 2016 17:08
620 EUR
8 nov 2016 17:52
600 EUR
29 okt 2016 22:59
550 EUR
27 okt 2016 11:50
450 EUR