Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR. "Mandarinen". 1960-tal.

Roterande centralfot, grå klädsel. Höjd 70 cm, sitthöjd ca 40 cm, bredd 74 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 350
15 485
1 413
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
11
10 nov 2016 18:24
1 350 EUR
12
10 nov 2016 18:16
1 300 EUR
10
10 nov 2016 16:56
1 250 EUR
11
10 nov 2016 16:56
1 225 EUR
11
10 nov 2016 16:27
1 070 EUR
10
10 nov 2016 16:27
1 020 EUR
10
10 nov 2016 16:22
870 EUR
11
10 nov 2016 16:22
850 EUR
10
10 nov 2016 12:16
830 EUR
9
7 nov 2016 20:52
810 EUR
7 nov 2016 20:52
800 EUR
5 nov 2016 23:27
790 EUR
9
5 nov 2016 23:27
770 EUR
5 nov 2016 21:05
750 EUR
8
5 nov 2016 21:05
730 EUR
5 nov 2016 21:05
710 EUR
8
5 nov 2016 21:05
690 EUR
3 nov 2016 19:07
670 EUR
3 nov 2016 19:07
650 EUR
2 nov 2016 20:16
620 EUR
31 okt 2016 17:41
600 EUR
30 okt 2016 22:34
500 EUR
29 okt 2016 18:10
120 EUR
28 okt 2016 22:32
110 EUR
27 okt 2016 18:45
100 EUR
27 okt 2016 14:49
50 EUR