Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

KERTTU NURMINEN, VAS. Sign. Kerttu Rantanen Nuutajärvi. Tidigt 1970-tal.

Blått och turkost glas. Höjd 22 cm, diam. 26 cm.

En liten skada i bottnen på insidan av vasen.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
150
1 700
156
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (1 bud)
27 okt 2016 21:51
150 EUR