Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, KONSTGLAS. Uppståndelsen. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. 1940-tal.

Blåst klart kristallglas, vriden. Höjd 39 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
5 400
61 182
5 634
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
9 nov 2016 18:54
5 400 EUR
9 nov 2016 18:53
5 200 EUR
9 nov 2016 18:53
5 001 EUR
9 nov 2016 18:41
5 000 EUR
9 nov 2016 8:14
4 800 EUR
9 nov 2016 8:14
4 600 EUR
9 nov 2016 8:14
4 600 EUR
8 nov 2016 19:27
4 400 EUR
7 nov 2016 18:02
4 200 EUR
2 nov 2016 22:18
4 000 EUR
29 okt 2016 16:06
3 500 EUR
28 okt 2016 15:46
3 000 EUR
28 okt 2016 15:23
2 500 EUR
28 okt 2016 12:52
2 000 EUR
27 okt 2016 23:23
1 000 EUR