Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. Tidigt 1940-tal.

Klart glas. Höjd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 100
12 518
1 168
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (36 bud)
9 nov 2016 19:57
1 100 EUR
9 nov 2016 19:56
1 050 EUR
9 nov 2016 19:55
1 000 EUR
9 nov 2016 19:55
1 000 EUR
9 nov 2016 19:55
980 EUR
9 nov 2016 19:55
960 EUR
9 nov 2016 19:55
950 EUR
9 nov 2016 19:54
940 EUR
9 nov 2016 19:54
920 EUR
9 nov 2016 19:53
900 EUR
9 nov 2016 19:53
900 EUR
9 nov 2016 19:53
880 EUR
9 nov 2016 19:53
860 EUR
9 nov 2016 19:53
850 EUR
9 nov 2016 19:52
840 EUR
9 nov 2016 19:52
820 EUR
9 nov 2016 19:52
800 EUR
9 nov 2016 19:52
800 EUR
9 nov 2016 19:51
780 EUR
9 nov 2016 19:51
760 EUR
9 nov 2016 19:50
740 EUR
9 nov 2016 19:49
720 EUR
9 nov 2016 19:49
700 EUR
9 nov 2016 19:45
640 EUR
9 nov 2016 12:15
620 EUR
9 nov 2016 12:15
600 EUR
9 nov 2016 12:15
580 EUR
9 nov 2016 12:15
560 EUR
9 nov 2016 12:15
540 EUR
9 nov 2016 12:11
520 EUR
7 nov 2016 18:01
500 EUR
2 nov 2016 12:43
400 EUR
29 okt 2016 12:21
380 EUR
29 okt 2016 8:04
330 EUR
28 okt 2016 12:51
250 EUR
27 okt 2016 23:22
155 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

665. Elsa Thoresen, "Brinnande jord".
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK