Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. Tidigt 1940-tal.

Klart glas. Höjd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 100
12 463
1 148
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (36 bud)
9 nov 2016 19:57
1 100 EUR
9 nov 2016 19:56
1 050 EUR
9 nov 2016 19:55
1 000 EUR
9 nov 2016 19:55
1 000 EUR
9 nov 2016 19:55
980 EUR
9 nov 2016 19:55
960 EUR
9 nov 2016 19:55
950 EUR
9 nov 2016 19:54
940 EUR
9 nov 2016 19:54
920 EUR
9 nov 2016 19:53
900 EUR
9 nov 2016 19:53
900 EUR
9 nov 2016 19:53
880 EUR
9 nov 2016 19:53
860 EUR
9 nov 2016 19:53
850 EUR
9 nov 2016 19:52
840 EUR
9 nov 2016 19:52
820 EUR
9 nov 2016 19:52
800 EUR
9 nov 2016 19:52
800 EUR
9 nov 2016 19:51
780 EUR
9 nov 2016 19:51
760 EUR
9 nov 2016 19:50
740 EUR
9 nov 2016 19:49
720 EUR
9 nov 2016 19:49
700 EUR
9 nov 2016 19:45
640 EUR
9 nov 2016 12:15
620 EUR
9 nov 2016 12:15
600 EUR
9 nov 2016 12:15
580 EUR
9 nov 2016 12:15
560 EUR
9 nov 2016 12:15
540 EUR
9 nov 2016 12:11
520 EUR
7 nov 2016 18:01
500 EUR
2 nov 2016 12:43
400 EUR
29 okt 2016 12:21
380 EUR
29 okt 2016 8:04
330 EUR
28 okt 2016 12:51
250 EUR
27 okt 2016 23:22
155 EUR