Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-20. Idman, 1950-tal.

Polerad mässing samt opalglas. Bär stämpel. Diameter 36 cm, höjd 30 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
620
6 491
704
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (14 bud)
10 nov 2016 21:16
620 EUR
10 nov 2016 21:15
600 EUR
10 nov 2016 21:15
580 EUR
10 nov 2016 21:14
560 EUR
10 nov 2016 21:14
540 EUR
10 nov 2016 21:14
520 EUR
10 nov 2016 21:14
510 EUR
10 nov 2016 21:14
490 EUR
10 nov 2016 21:14
470 EUR
10 nov 2016 21:13
450 EUR
10 nov 2016 21:13
380 EUR
29 okt 2016 9:54
200 EUR
27 okt 2016 22:41
100 EUR
27 okt 2016 21:00
30 EUR