Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, VÄGGLAPPOR, ETT PAR. Stämplad Taito Oy. 1930/40-tal.

Förkromad metall och opalglas. Höjd 30 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
570
5 951
645
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (14 bud)
9 nov 2016 19:33
570 EUR
9 nov 2016 19:33
550 EUR
9 nov 2016 19:33
540 EUR
9 nov 2016 19:23
520 EUR
9 nov 2016 19:23
500 EUR
9 nov 2016 18:30
460 EUR
9 nov 2016 18:30
440 EUR
9 nov 2016 18:00
420 EUR
5 nov 2016 9:14
400 EUR
4 nov 2016 15:20
70 EUR
1 nov 2016 15:33
60 EUR
1 nov 2016 14:57
55 EUR
29 okt 2016 10:21
50 EUR
27 okt 2016 23:36
30 EUR