Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, KONSTGLAS. Svärdslilja. Sign. A. Okkolin, Riihimäen Lasi Oy. 1957-62.

Klart glas. Höjd 37 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
670
7 685
701
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (10 bud)
10 nov 2016 19:58
670 EUR
10 nov 2016 19:58
650 EUR
9 nov 2016 20:24
620 EUR
7 nov 2016 20:54
600 EUR
1 nov 2016 20:13
480 EUR
31 okt 2016 19:59
355 EUR
31 okt 2016 19:47
333 EUR
30 okt 2016 17:23
280 EUR
28 okt 2016 18:10
242 EUR
28 okt 2016 17:57
222 EUR