Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, model 1304, Stockmann Orno, 1950-tal.

Innerskärm i opalglas, mässingsram med blomdekorationer. För en ljuspunkt. Total höjd 63 cm, diameter 34 cm.

Bruksslitage. Takkupan saknar skruv. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 300
14 651
1 357
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
8
9 nov 2016 19:28
1 300 EUR
9 nov 2016 19:28
1 250 EUR
8
9 nov 2016 19:28
1 250 EUR
9 nov 2016 19:26
1 200 EUR
8
9 nov 2016 19:26
1 150 EUR
9 nov 2016 19:25
1 100 EUR
8
9 nov 2016 19:25
1 100 EUR
9 nov 2016 18:42
1 050 EUR
9 nov 2016 18:42
1 000 EUR
9 nov 2016 18:40
970 EUR
9 nov 2016 18:40
950 EUR
9 nov 2016 14:34
800 EUR
7 nov 2016 18:07
620 EUR
7 nov 2016 10:22
600 EUR
4 nov 2016 15:02
520 EUR
2 nov 2016 17:13
500 EUR
29 okt 2016 8:20
450 EUR
28 okt 2016 18:20
400 EUR