Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Auringonkukka (Solros). Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy. 1971-76.

Gul (cerium) slipad kristall. Höjd 22,5 cm, diam. 15,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
450
5 162
471
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (7 bud)
10 nov 2016 17:06
450 EUR
5 nov 2016 8:43
400 EUR
2 nov 2016 19:31
340 EUR
2 nov 2016 9:05
320 EUR
29 okt 2016 8:52
300 EUR
28 okt 2016 19:55
222 EUR
28 okt 2016 18:09
30 EUR