Göran Hongell

(Finland, 1902-1973)
Göran Hongell
(Finland, 1902-1973)

GÖRAN HONGELL, SKÅL. Sign. G. Hongell-Karkula 1941.

Grönt glas, slipad yta. Höjd 8,5 cm. Diameter 19 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
490
5 620
513
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (11 bud)
10 nov 2016 17:06
490 EUR
10 nov 2016 17:06
470 EUR
10 nov 2016 17:05
450 EUR
10 nov 2016 17:05
450 EUR
10 nov 2016 17:05
420 EUR
10 nov 2016 17:03
400 EUR
10 nov 2016 17:03
400 EUR
10 nov 2016 17:03
330 EUR
10 nov 2016 17:03
310 EUR
9 nov 2016 21:07
300 EUR
29 okt 2016 17:39
160 EUR