Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, VÄGGLAPPOR, ETT PAR. Stämplade Taito Oy. 1930/40-tal.

Förkromad metall och långa glödlampor. Höjd 41 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
400
4 176
452
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (21 bud)
10 nov 2016 19:03
400 EUR
10 nov 2016 19:02
360 EUR
10 nov 2016 19:02
340 EUR
10 nov 2016 19:01
320 EUR
10 nov 2016 19:00
300 EUR
10 nov 2016 19:00
280 EUR
10 nov 2016 18:57
260 EUR
10 nov 2016 18:57
240 EUR
10 nov 2016 18:56
220 EUR
10 nov 2016 18:05
200 EUR
10 nov 2016 17:17
190 EUR
10 nov 2016 17:17
180 EUR
10 nov 2016 17:16
170 EUR
10 nov 2016 17:16
160 EUR
10 nov 2016 17:14
150 EUR
10 nov 2016 17:13
140 EUR
10 nov 2016 17:10
120 EUR
10 nov 2016 17:10
110 EUR
10 nov 2016 6:18
100 EUR
10 nov 2016 4:18
80 EUR
27 okt 2016 22:56
50 EUR